Anasayfa » , , » Poyraz Karayel Oğuz Atayın Kitabının ismi ne

Poyraz Karayel Oğuz Atayın Kitabının ismi ne

Poyraz Karayel Oğuz Atay'ın kitabının ismi neydi ? Sorusunun cevabını veriyoruz.  Poyraz Karayel ne şiir okudu. Hangi kitabı bildi. Ayşegül 'ü nasıl etkiledi.

Oğuz Atay 'ın Kitabının İsmi


Oğuz Atay - Tehlikeli Oyunlar

Oğuz Atay Tehlikeli Oyunlar Kitabı Hakkında : 

 Kişinin kendiyle savaşmasını ve yenmesini, kendini dönüştürmesinin hayati bir sorun olarak algılamaya çağıran, çarpıcı ve sarsıca bir roman. Romanın başkişisi Hikmet Benol, toplumdaki yoğun kargaşanın temelinde yatan gerçekliği araştırırken, gerçeklerle içtenlikle ilgilenmenin toplumu yönetenlerce tehlikeli görüldüğünü seziyor ve "oyun oynuyormuş gibi" ilgilenmenin ve yaşamanın yollarını araştırıyor. Ve hem "tehlikeli" hem de "oyun"la dolu bir yolda gidebileceği son noktaya kadar ilerliyor. Kitabı satın almak için buraya Tehlikeli Oyunlar tıklayınız.

Oğuz Atay Kim : 

1934'te İnebolu'da doğdu. Ankara Maarif Koleji’ni, İTÜ İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. 1960’ta İDMMA İnşaat -Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Tutunamayanlar’ı yayımlamasının (1971-1972) ardından, önemli bir tartışmanın odağına yer aldı. TRT 1970 Roman Ödülü’nü kazanan Tutunamayanlar’ı kısa bir süre sonra, 1973 yılında Tehlikeli Oyunlar adlı ikinci romanı izledi. Hikâyelerini Korkuyu Beklerken başlığı altında topladı. 1911-1967 arasında yaşamış hocası Prof. Mustafa İnan’ın hayatını romanlaştırarak Bir Bilim Adamının Romanı’nı yazdı. Oyunlarla Yaşayanlar adlı tiyatro eseri Devlet Tiyatrolarında sahnelendi. Atay 13 Aralık 1977’de, büyük projesi `Türkiye’nin Ruhu`nu yazamadan hayata gözlerini yumdu. Poyrazın Ayşegüle Okuduğu Şiir